вторник, 20 декабря 2016 г.

Урок 1. РОЗМІЩЕННЯ ОБ’ЄКТІВ НА ПЛОЩИНІ ТА У ПРОСТОРІ. ПОНЯТТЯ «ЛІВИЙ- ПРАВИЙ»

Урок 1. РОЗМІЩЕННЯ ОБ’ЄКТІВ НА ПЛОЩИНІ ТА У ПРОСТОРІ. ПОНЯТТЯ «ЛІВИЙ- ПРАВИЙ»
Мета: познайомити дітей з предметом математика; закріпити уявлення про розташування
предметів на площині та в просторі з використанням слів ближче, далі, зліва,
справа, внизу, вгорі, ліворуч, праворуч, між, під, над, на, попереду, позаду, поруч. Розвивати увагу; виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання:  підручники «Математика  1 кл.», казковий герой- Математика, зошити,  рахунковий матеріал, іграшка Буратіно.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Уже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо .
Роботу швидше починаймо.
2. Перевірка готовності до уроку
Погляньте, щоб у вас на партах не було нічого зайвого, приготуйте зошит , ручку, олівець, підручник, щоденник.
II. ВСТУПНА БЕСІДА
— Сьогодні у вас перший урок математики. Це цікава і важлива наука. Говорять,
що математика — це королева наук, гімнастика для розуму.
Вивчати математику допоможе вам підручник, який називається «Математика».
ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1.      Введення казкового героя
Сьогодні   до нас на урок завітав незвичайний гість, погляньте , хто це ?( відповіді дітей).
Правильно, це підручник «Математика».  Ця книжка буде сьогодні на уроці знайомитися з учнями нашого класу і , я дуже сподіваюся,  нам з вами вдасться з нею потоваришувати, адже протягом всього навчального  року вона буде супроводжувати вас на  урок  математики. 
2.      Ознайомлення з підручником
— А зараз, візьміть до рук підручник і розгляньте його. Ця книжка — ваш перший  підручник з математики.
— Чим вона розпочинається? Насамперед ви бачите обкладинку. Це обличчя
(або одяг) книги, це те, що зовні вирізняє її з-поміж інших книжок.
— Про що розповідає обкладинка підручника «Математика»?
— Чи подобається вам малюнок на ній?
— Хто мандруватиме разом із вами країною Математика?
— Порахуйте, скільки всього тварин?
— Перегорніть обкладинку,— побачите аркуш паперу, що з’єднує її зі сторінками,—
форзац. Форзаців — два.
— Що зображено на першому форзаці?
— Це математичне містечко. Чому його так назвали?
— Що зображено на другому форзаці? Про що розповідають ці малюнки?
— Розгляньте наступні сторінки — титульну сторінку та її зворот. Про що ви дізналися?
— На третій сторінці підручника вміщено звернення до читача.  Учитель читає звернення авторів підручника на с. З, ознайомлює учнів  з умовними позначеннями, що є у підручнику.
— Про що розповіли автори підручника?
— Чого вони вам бажають?
— Що означають умовні позначення?
2. Робота за підручником (с. 4-5)
Завдання 1
— Хто намальований? Порахуйте, скільки тварин?
— Хто ближче? Хто — далі? Хто — зліва? Хто — справа?
Завдання 2
— Що робить півник?
— Кого він намагається побачити?
— Скільки звірят?
— Кого побачив півник у бінокль?
— Кого не побачив?
Завдання З
— Що ви бачите?
— Де це відбувається?
— Хто виступає на арені цирку?
— Опишіть малюнок, використовуючи слова: у, на, під, над, внизу, попереду, позаду, зліва, справа, між, за.
Завдання 4
Робота в зошиті. Письмо паличок за зразком.
5. Фізкультхвилинка
Сірі зайчики маленькі,
Вушка є у них довгенькі.
В лісі грались, веселились,
Й працювати вже навчились.
А щоб добре працювати,
Треба трішки пострибати.
Відпочили, розім'ялись —
Й до роботи знову взялись.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за предметними малюнками
— Які предмети на дошці виставлені ліворуч? Які — праворуч?
— Порахуйте спочатку зайчат, а потім — їжачків.
Учитель виставляє три ряди грибочків.
— Скільки грибочків у кожному рядку?
— Скільки грибочків у верхньому рядку?
— Скільки грибочків у третьому згори рядку?
2. Гра на увагу «День, ніч»
— Запам’ятайте тварин на кораблику. «Ніч» — заплющте оченята. (Учитель
прибирає 1 малюнок.) «День» — розплющте оченята. Яка тварина
зникла?
3. Гра «Склади узор»
У дітей лежать три круги — зелений, жовтий, червоний і два квадрати —синій, оранжевий.
Робота виконується під диктовку вчителя.   — Покладіть кружечки так, щоб угорі був червоний круг, а жовтий — між червоним і зеленим. Праворуч від жовтого круга покладіть синій квадрат, ліворуч — оранжевий квадрат.   — Вийшла квіточка.
— Подивіться, як розташовані кружечки.
— Який колір угорі? по центру? внизу?
— Де можна побачити одночасно всі ці три кольори? (На світлофорі)
— Що позначає червоний колір? жовтий? зелений?
4. Вправа на закріплення
— Підніміть угору праву руку, ліву. Торкніться парти лівим коліном, правим.
Встаньте і поверніться праворуч, ліворуч.
— Хто сидить від вас праворуч, ліворуч?
Учитель ставить на стіл Буратіно. Біля його правої ноги кладе кубик, а біля лівої — м’яч.
— Що розташоване праворуч від Буратіно? Що — ліворуч?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Діти, пригадаймо, які завдання ми виконували на уроці?
— Ми рахували? Ми грали? Малювали?
— Вам сподобався урок? Тоді до нових зустрічей в країні Математика.




Комментариев нет:

Отправить комментарий