вторник, 20 декабря 2016 г.

Урок 2. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ОБ'ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА СПІЛЬНОЮ ОЗНАКОЮ.

Урок 2. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ОБ'ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА СПІЛЬНОЮ ОЗНАКОЮ.
Мета: вчити учнів об'єднувати предмети у групи за спільною ознакою; вправляти їх
у лічбі предметів; розвивати увагу, вміння слухати; вправляти у написанні паличок;
виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання:  підручники «Математика  1 кл.», казковий герой- Айболить  зошити,  рахунковий матеріал.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.Привітання
                                             Пролунав уже дзвінок –
                                              Починаємо урок.
                                              На місця свої сідаємо,
                                              Готовність до уроку перевіряємо.
                                              Усі готові до уроку?
                                              Починаємо роботу!
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
Добрий лікар Айболить
Склавши руки не сидить.
Черга вже на лікування:
Я за вами », « Хто останній? »
Всі приходять — два шпаки,
Три корови, два вовки,
І ведмідь, і черв’ячок,
І поранений жучок.
Добрий лікар Айболить
Хворих вилікує вмить.
До нас у гості завітав Айболить, давайте допоможемо йому?
— Скільки тварин прийшло лікуватися до лікаря? (10) Назвіть їх.
— Хто прийшов першим? Хто — останнім?
2. Гра «Скільки?»
Учитель показує ромашку. Ставить мітку на одній з пелюсток. Діти починають  лічбу.
— Скільки пелюсток? (10)
Учитель ставить мітку на іншій пелюстці. Діти продовжують лічбу.
— Скільки пелюсток? (10)
Учитель відриває по 1 пелюстці. Діти рахують.
— Скільки пелюсток? (10)
— А у кого вийшло менше? Чому?
— Наступного разу будьте уважнішими.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1.      Робота за підручником (с. 6-7)
Завдання 1
— Що ви бачите? Хто де знаходиться? Хто вгорі? Хто — на щоглі? Хто — на вітрильнику? Хто — на березі? Хто — над морем?
— Об’єднайте тварин у групи за певною ознакою. (Звірі, птахи, на березі, на вітрильнику, з рогами і без них, із вусами і без них тощо.)
Завдання 2
— У яку гру грають тварини? Хто де заховався? Кого ви бачите? Скільки
всього тварин? Кого знайшло козенятко? Скільки тварин ще йому треба
знайти?
Завдання З
— Хто живе у цьому чудовому будиночку? Скільки їх?
— Об’єднайте мешканців у групи за певною ознакою. (Люди, тварини, дівчатка, хлопчики, дорослі, діти)
— Скільки одягу випрасувала мама? Скільки сходів у будиночку? Скільки
сходинок на кожному з них? Скільки дверей? Скільки вікон?
Завдання 4
Робота в зошиті
— Намалюйте стільки квадратів, скільки тварин на вітрильнику, і стільки
прямокутників, скільки тварин на березі.
Фізкультхвилинка
Сірі зайчики маленькі,
Вушка є у них довгенькі.
В лісі грались, веселились,
Й працювати вже навчились.
А щоб добре працювати,
Треба трішки пострибати.
Відпочили, розім'ялись —
Й до роботи знову взялись.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з матеріалом для лічби
Учитель виставляє різну кількість предметів і запитує: «Скільки..?».
Діти викладають на парті відповідну кількість паличок.
2. Робота в зошиті
1) Вправи в написанні елементів цифр.
— Незабаром у зошитах ми будемо писати цифри, записувати приклади
і задачі. Виконаємо тренувальні вправи.
Учитель пише на дошці.
— Напишіть 1 паличку (/).
— Відступіть 2 клітинки і напишіть 2 палички ( / / ) .
— Відступіть 2 клітинки і напишіть 3 палички, і так — до кінця ряду.
2) Графічний диктант.
— 2 клітинки вгору, 2 праворуч, 1 вниз, 2 ліворуч. Вийде прапорець.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— На уроці ми вчилися порівнювати предмети, рахувати, спробували
трошки писати.

— Що сподобалося на уроці?

Комментариев нет:

Отправить комментарий