Урок 3. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. СУКУПНІСТЬ ПРЕДМЕТІВ. ОБ'ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. МНОЖИНА.
Мета: ознайомити учнів з множиною як сукупністю предметів; вчити об'єднувати предмети
у групи за певною ознакою; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати
акуратність.
Обладнання: підручники «Математика 1 кл.», казковий герой- Зайчик, зошити, рахунковий матеріал.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Пролунав уже дзвінок –
Починаємо урок.
На місця свої сідаємо,
Готовність до уроку перевіряємо.
Усі готові до уроку?
Починаємо роботу!
12. Введення казкового героя
¾ Діти, зараз я вам прочитаю загадку, а вас потрібно відгадати її, тоді ві дізнаєтесь хто ж сьогодні завітав до нас на урок математики.
Влітку сіренький,
А взимку біленький,
Довгі вуха має,
Швидко стрибає.
А взимку біленький,
Довгі вуха має,
Швидко стрибає.
- Так, правильно, це наш Зайчик , він приніс нам із вами цікаві завдання, а ось і перше з них.
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
Півень злетів на тин,
А там півник ще один.
Скільки півників усіх?
Полічіть швиденько їх.
2.Лічба від 1 до 10 у прямому і зворотному порядку
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота з демонстраційним матеріалом
Учитель демонструє малюнки пташок: ластівка, горобець, голуб. Серед
них — малюнок лисиці.
— Який предмет зайвий? Чому? Як назвати решту предметів?
2. Об'єднання предметів за призначенням. Множина
Учитель прикріплює на дошці малюнки із зображенням шкільного приладдя
та малюнки із зображенням іграшок.
— Назвіть кожний предмет.
— Об’єднайте предмети у групи за призначенням.
— Скільки предметів у кожній групі?
3. Робота за підручником (с. 8)
Завдання 1
— Що намальовано зліва? Скільки тварин? Який предмет зайвий? Чому?
— Що намальовано справа? Скільки чашок? Яка з них зайва? Чому?
Завдання 2
— Назвіть кожний предмет. Об’єднайте предмети у групи за їх призначенням.
(Навчальне приладдя, предмети для занять спортом.)
— Групу предметів, об’єднаних за певною ознакою, називають множиною.
Завдання З
— Хто намальований? Множина бджіл — рій. Елемент множини — бджола.
Скільки елементів у цій множині?
Завдання 4
— Скільки елементів містить множина тюльпанів? А троянд?
— Утворіть інші множини: за кольором, за розміром. Скільки елементів
містить кожна з них? Як називають множину квітів у вазі? (Букет) Скільки
елементів у цій множині?
Фізкультхвилинка
Сірі зайчики маленькі,
Вушка є у них довгенькі.
В лісі грались, веселились,
Й працювати вже навчились.
А щоб добре працювати,
Треба трішки пострибати.
Відпочили, розім'ялись —
Й до роботи знову взялись.
1. Робота за малюнком
Учитель демонструє малюнок, на якому зображений глечик. У ньому стоять
5 соняшників і 4 волошки.
— Скільки елементів містить множина соняшників?
— Скільки елементів містить множина волошок?
— Як називають множину квітів у вазі?
2. Робота над загадкою
* Порожні поля, мокне земля,
Дощ поливає, коли це буває? (Восени)
На дошці — 2 кошики.
— Подивіться, що принесла нам осінь у першому кошику.
2 яблучка, 1 груша, 3 сливки.
— Скільки елементів містить множина фруктів?
— Подивимося, що принесла нам осінь у другому кошику.
1 морквина, 3 картоплини, 2 цибулини.
— Скільки елементів містить множина овочів?
3. Назвіть множини предметів зображенх на малюнку.
3. Робота в зошиті
1) Підготовка до написання цифр.
Учні малюють ялиночки, чергуючи високі і низькі.
2) Графічний диктант.
— З клітинки праворуч, 1 по діагоналі ліворуч вниз, 1 ліворуч, 1 по діагоналі
ліворуч угору, 2 вниз, 3 праворуч, 2 вгору. (Конверт)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які множини є в нашому класі? (Множина кімнатних квітів, множина
рибок в акваріумі, множина парт, множина учнів, множина вчителів, множина
портфелів тощо)
— Як називається множина учнів? (Клас)
- Назвіть множини предметів зображенх на малюнку.
Немає коментарів:
Дописати коментар