Урок 5. ПОРЯДКОВА ЛІЧБА. ПОРЯДКОВІ ВІДНОШЕННЯ. ПІДГОТОВКА ДО НАПИСАННЯ ЦИФР . ПОНЯТТЯ «ВИСОКИЙ —НИЗЬКИЙ».
Мета: вчити учнів лічби у прямому та зворотному порядку, використовуючи порядкові
числівники; навчати встановлювати відповідні відношення між предметами: «вищий
— нижчий»; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати акуратність.
Обладнання: підручники «Математика 1 кл.», зошити, рахунковий матеріал, малюнки тварин за зростом, таблиці з математики.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
У папуги Гоші
Було трохи грошей.
Він на них собі купив:
Чобітки, пальто і бриль,
Й парасольку на додачу.
Скільки всіх нових речей
Він повіз собі на дачу?
2. Гра «Стук-стук»
Учитель вистукує певну кількість разів, а діти викладають цю кількість на
парті із паличок.
3. Гра «Не позіхай — число називай»
Лічба від 1 до 10; від 3 до 7; від 5 до 10.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Порядкова лічба
На дошці — малюнок ріпки і героїв казки.
— Посадив дід ріпку. Виросла ріпка велика-превелика. І вирішив дід викопати
ріпку.
— Хто першим прийшов витягувати ріпку?
— Хто — другим?
— Хто — третім? І так далі.
Учитель виставляє героїв казки. Діти рахують за вчителем: «Перший дід,
друга бабця...».
2. Робота за підручником (с. 10-11)
Завдання 1
— Кого ви бачите на малюнку? Хто ввійде в клас першим? другим? третім?
останнім?
— Скільки елементів у множині учнів? дівчаток? хлопчиків? вчителів? вікон?
дверей?
Завдання 2
1)Хто намальований? Куди вони йдуть? Хто прийде першим? Хто другим?
Хто йде за Мальвіною? Поставте свої запитання до малюнка.
2) Напиши стільки елементів, скільки казкових героїв на малюнку.
Завдання З
— Скільки звірят на малюнку? Назви порядковий номер кожної тварини,
починаючи з козенятка. Полічи в іншому напрямку. Скільки елементів у множині
чашок? ложок? тарілок? блюдець? склянок? тістечок? м’ячів? стільців?
столів? Яких предметів посуду не вистачає? Скільки?
Завдання 4
Робота в зошиті. Малювання трикутників за зразком.
Завдання 5
— Яких тварин зображено? Хто високий? Хто низький? Наведіть свої приклади.
Завдання б
— Хто вищий — Василько чи Гліб? Хто найнижчий?
Фізкультхвилинка
Сірі зайчики маленькі,
Вушка є у них довгенькі.
В лісі грались, веселились,
Й працювати вже навчились.
А щоб добре працювати,
Треба трішки пострибати.
Відпочили, розім'ялись —
Й до роботи знову взялись.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Порядкова лічба «Дні тижня»
Перший — понеділок, другий, - вівторок і т. д.
2. Геометричний матеріал
На дошці — малюнок.
— Скільки трикутників?
— Скільки квадратів?
— Чого більше?
— Скільки кружечків?
— Що можна сказати про квадрати і кружечки? (Порівну)
3. Робота в зошиті
1-й ряд — намалюйте 3 квадратики.
2-й ряд — намалюйте 4 кружечки.
— Що необхідно зробити, щоб квадратиків і кружечків стало порівну?
4. Бесіда про птахів
На дошці — малюнки пташок: лелека, горобець, сорока, синичка.
— Порахуйте птахів зліва направо, а потім — справа наліво (перший — лелека,
другий — горобець...)
Висновок. Кількість предметів не залежить від напрямку лічби. Якщо напрямок
лічби не вказаний, то рахують зліва направо.
— Діти, а які з цих птахів відлітають в теплі краї? (Лелека)
— Скільки лелек на малюнку? (Один)
— А на якому місці він стоїть, якщо рахувати зліва направо? (На першому)
— Які птахи залишаються зимувати? Назвіть їх.
5. Гра «На гостину до ведмедика»
Учитель виставляє на дошці малюнки тварин, різних за зростом.
— Хто прийшов у гості першим?
— Хто — другим?
— Хто — третім?
— Скільки всього тварин?
— Хто з них найвищий?
— Хто з них найнижчий?
— Назвіть тварин від найвищої до найнижчої.
— Між якими тваринами стоїть білочка?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Ми рахували? (Так!)
— Ми писали? (Так!)
— Ми грали? (Так!)
Немає коментарів:
Дописати коментар