вівторок, 20 грудня 2016 р.

Урок 4. ЧИСЛО. ЧИСЛО І ЦИФРА 0. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 0

Урок 4. ЧИСЛО. ЧИСЛО І ЦИФРА 0. НАПИСАННЯ ЦИФРИ  0
Мета: вчити учнів визначати кількість елементів сукупності {множини); ознайомити
з поняттями «число» і «цифра»; вправляти в написанні елементів цифр; виховувати
акуратність.
Обладнання:  підручники «Математика  1 кл.», казковий герой-  цифра 0, зошити,  рахунковий матеріал, зображення Рукавички.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
Три веселі киці
Грались у травиці.
Рижик теж до них прибіг —
Скільки кошенят усіх?
2. Лічба предметів. «Чарівні фігурки»
— Скільки синіх квадратиків? Скільки жовтих? Скільки зелених?
— Яких квадратиків більше — жовтих чи зелених?
— Яких квадратиків менше — синіх чи жовтих?
— Яких квадратиків менше — жовтих чи зелених? Синіх чи зелених?
3. Гра «Курка і курчата»
Учитель вистукує певну кількість разів, а діти викладають цю кількість на
парті з паличок.










4. Гра «Назви елементи множини»
Овочі — це...
Фрукти — це...
Іграшки — це...
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Співвіднесення множини і числа. Робота за предметними малюнками
Учитель показує одне яблуко.
— Що це? Скільки яблук? Яблуко належить до множини фруктів.
Учитель показує два овочі.
— Що це? Скільки овочів? Морква, капуста належать до множини овочів.
Учитель показує три тварини.
— Хто це? Скільки їх? Вовк, заєць, їжак належать до множини тварин.
2. Формування понять «число» і «цифра».
Учитель виставляє на дошці геометричні фігури.
— Скільки червоних кружечків? жовтих? зелених?
— Кожне число має свою назву. Для позначення чисел на письмі є спеціальні
знаки — цифри. Під одним кружечком ставимо цифру 1. Під двома кружечками
ставимо цифру 2 і т. д.
3. Робота за підручником (с. 8)
Завдання 1
— Елементи яких множин ви бачите? Скільки предметів у множині фруктів?
У множині овочів? У множині іграшок?
— Кількість елементів множини виражають числом.
Завдання 2
— Які множини зображено? Які числа відповідають множинам, зображеним
на малюнках?
Завдання З
— На кожній годівничці — множина зерняток. Назвіть кількість зернят на
першій годівничці; на другій; на третій.
— Відсутність елементів у множині виражають числом нуль. Число нуль
позначають цифрою 0.
Завдання 4
Робота в зошиті. Написання за зразком одного рядка елементів
Пояснення вчителя
— Цифра 0 є овалом. Починають писати цифру трохи нижче за верхній
правий кут клітини. У правому верхньому кутку клітини роблять заокруглення,
пишуть великий лівий півовал, торкаються середини нижньої сторони клітини,
далі лінія плавно ведеться вгору до вихідної точки.
Фізкультхвилинка
Сірі зайчики маленькі,
Вушка є у них довгенькі.
В лісі грались, веселились,
Й працювати вже навчились.
А щоб добре працювати,
Треба трішки пострибати.
Відпочили, розім'ялись —
Й до роботи знову взялись.


IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Оплески»
Учитель демонструє по черзі предметні малюнки з різною кількістю предметів.
Діти рахують предмети мовчки і за сигналом учителя плескають у долоні
стільки разів, скільки предметів на малюнку. Потім на віялах показують
цифру.
2. Робота на основі наочності
На дошці — плакат, на якому зображений  рукавичка з тваринами.
Стоїть у полі теремок, теремок.
Він ані низенький, ані високий.
— Хто живе вгорі? (Півень, жаба, зайчик)
— А хто — внизу? (Лисиця, кабан, ведмідь)
— А хто — між лисицею і ведмедем? (Кабан)
— Хто — над кабаном? (Вовк)
— Хто живе праворуч від кабана? (Ведмідь)
— Хто живе ліворуч від кабана? (Лисиця)
— Хто — під півником живе? (Вовк)
— Хто по центру живе? (Півень, вовк, кабан)
— Хто живе поряд з півником? (Жаба, зайчик)

3. Робота в зошиті
1) Графічний диктант.
— Відступіть 1 клітинку ліворуч, 5 клітинок зверху, поставте точку і починайте
малювати.
1 клітинку праворуч, 1 клітинку вгору, 1 клітинку праворуч, 1 клітинку
вниз, 1 клітинку праворуч, 1 клітинку вгору, 1 клітинку праворуч, 1 клітинку
вниз і так — до кінця рядка.
2) Гра на увагу.
Учитель виконує завдання на дошці кольоровою крейдою, а учні — в зошитах
кольоровими олівцями.
— Відступіть від графічного диктанту 4 клітинки. Посередині ряду обведіть
клітинку червоним олівцем. Над нею намалюйте 3 зелених палички, під
нею — 4 жовті.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Скільки елементів у множині учнів нашого класу?
— Скільки елементів у множині вчителів? у множині комп’ютерів? у множині
музичних інструментів?




Немає коментарів:

Дописати коментар