вівторок, 20 грудня 2016 р.

Урок 6. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ЧИСЛО I ЦИФРА 1. ОДИН — БАГАТО. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 1

Урок 6ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ЧИСЛО I ЦИФРА 1. ОДИН — БАГАТО.
НАПИСАННЯ ЦИФРИ 1
Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 1, з поняттями «один — багато», «перший»;
учити писати цифру 1; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати
старанність.
Обладнання:  підручники «Математика  1 кл.», казковий герой- ЦИФРА 1, зошити,  рахунковий матеріал, таблиці з математики.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.Привітання
А тепер за парту
Всі сідайте рівно.
І до роботи візьмемось сумлінно.

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
Мама булочки спекла,
По одній всім роздала:
Галі, Наді і Юркові,
І пухнастому котові,
— Скільки булочок роздала матуся?
2. Гра «Ланцюжок»
Учитель починає, учні поодинці продовжують лічбу «ланцюжком».
Лічба від 1 до 4; від 5 до 9; від 3 до 10.
3. Лічба предметів. Гра «Чарівні фігурки»
— Викладіть у 1-му ряду — 5 квадратиків, а в 2-му — 4 кружечки.
— Чого більше — квадратиків чи кружечків?
— Що треба зробити, щоб їх стало порівну?
— Покажіть четвертий квадрат, рахуючи справа наліво.
— Покажіть перший кружечок ліворуч.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
Введення казкового героя
До нас у гості завітала сьогодні Одиничка.Чи ви раді зустрічі з нею?
Що ви про нех же  знаєте?
Що вона означає?
2. Бесіда
— Поміркуємо: один зошит, один олівець, одна квітка, одне яблуко. Це багато
чи мало? Напевно, це мало.
— А зараз прислухайтесь до слів: один, самотній, один-однісінький на
всьому білому світі.
Це людина, у якої немає близьких: ані батьків, ані братів, ані сестер.
Як живеться самотній людині? Так, важко і страшно. Отже, один — означає
мало.
А зараз подивимося на це число з іншого боку. Хто для нас найдорожчий?
Це наша мама. І у кожного вона тільки одна. Ми з вами живемо на планеті Земля — і це наш єдиний будинок, і у кожного з нас одна Батьківщина — місце,
де ми народилися.
— А зараз подивіться на небо. Що ви там бачите?
— Правильно, Сонце, яке зігріває нас своїми ніжними променями, небо,  яке манить глибиною своєї синяви. І Сонце у нас одне, і небо — теж.
Отже, одна у людини мама, одна Земля, на якій живемо, одне Сонце, одна
Батьківщина.
А що для нас означають ці слова? А означають вони дуже багато.
- Тому я хочу , щоб наша Одиничка ніколи не відчувала себе самотньою, а ми з вами , я думаю , їй у цьому допоможемо.
2. Робота за підручником (с. 72)
Завдання 1
1) Скільки козенят? Скільки кульок?
— Що ще на малюнку одне?
— Цифрою 1 позначають число один.
Дідусеві і бабусі,
І малесенькій Катрусі.
Доки котик позіхав —
Песик булочку украв.
2) Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 1.

— На що вона схожа? (Стріла, олівець, цвях)
Ось один, чи одиниця,—
І тонка, й пряма, як спиця.
С. Маршак
Завдання 2
— Що означає цифра 1 на малюнку?
— Скільки одиниць?
Завдання З
— Що ви бачите на малюнку?
— Хто один? Кого багато? Скільки елементів у множині рибок в акваріумі?
У множині ластівок на дроті?
— Розгляньте малюнок потяга. Скільки в ньому вагонів? Як ви вважаєте,
чому? Хто перший пасажир?
3. Робота в зошиті. Написання цифри 1
1) Пояснення вчителя.
— Цифра 1 складається з двох елементів — паличок, одна з яких коротша
за іншу. Спочатку пишуть маленьку паличку. Починають писати її трохи вище
за центр клітини і ведуть до верхнього правого кута клітини. Потім пишуть
основну похилу паличку від верхнього правого кута до середини нижньої сторони
клітини.
2) Імітація написання цифри 1 у повітрі.
«І-раз, і-два, і-три». «І» — підняти руку, «раз» — руку опустити.
3) Написання цифри 1 у зошиті.

Фізкультхвилинка   
Вітер віє нам в лице,
Захиталось деревце,
Вітерець  все тихше, тихше,
Деревце все  вище, вище.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (див. Додаток на с. 22)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
Читання й обговорення вірша
В кенгуру сумує син,
Бо у мами він один.
Сумно місяць поглядає —
В нього братика немає.
А у сонця є сестрички —
І щасливе в нього личко:
Ясні зірочки малі
Веселять його вгорі.  
    Л. Савчук__




Немає коментарів:

Дописати коментар